KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235576
nr 1423 5576
David Parsén
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 45, skogsmotiv. Olja på duk, 34x46cm, yttermått inklusive ram: 45x58cm
David Parsén, svensk målare född 1896, död 1977.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:59:06
2/10 15:40:33